Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne kadar en zor günlerini geçirmektedir. Yedi düvele ve hainlere karşı bir hilal-haç kavgası, mücadelesi vermektedir.

Eski milletvekili Dr. Sayın Mehmet Zeki Okudan ile Türkiye gündemini konuştuk. Aydın, mütefekkir memleket meseleleri ve Müslümanların hali tek düşüncesi olan, proje üreten, kültür deryası, sohbetinden zevk alınan, enaniyetini yok etmiş kadim dostumla uzun bir sohbet ettik.

Ana başlıklarını siz değerli okuyucularıma da sunmak istedim.

“LOZAN, SEVR, ZAFER Mİ? HEZİMET Mİ? İSLAM ÜLKELERİ NEDEN BU HALDE? 2023 NEDEN ÖNEMLİ? GÜÇ ALLAH’INDIR. OYUNLARI BOZAN ODUR. HESAP ALLAH’A (C.C) DIR.”

Gündem

Libya’da Kaddafi’yi iktidardan düşüren güçler yerine geçecek olan kişi veya kişileri serbest bırakır mı?

Cevap hayır…  Bırakmaz….

Nasıl yapabilir kontrolü bu güçler?

İş adamları oluşturur. Bürokrasi, silahlı güçler, akademisyenler ve siyaset içinde kadrolarını oluşturur. Dolayısı ile siyaset sahnesindeki kişiler artık onlar için aktördürler…

Yönetimi böylece düzenlemiş olurlar… Libya’da bu kadro tam oturmadığı için kalıcı bir düzen hala oluşamadı.

Peki; Osmanlı’yı kim göçürdü?

Osmanlı’yı göçüren güçler yerine geçecek idareyi serbest bırakır mı?

Cevaplar aynı… Hayır bırakmaz… Bu güçler idareyi elde tutmak için ne yapabilirler?

Ne yapılabileceği belli…

Osmanlı’dan Türkiye devletine geçişte önce işgaller yaşandı. Antalya’dan İtalyan’lar hiç müdahale etmeden çekip gittiler. Neden?

Kadir Mısıroğlu’ndan naklen; Karl Marx İngiltere’de yaşamış ve komünizm doktrinlerini orada ortaya koymuş. Ve sonunda Demiş ki; “- İngiltere eninde sonunda komünist olacak...”

Rusya Çarı ile İngiltere kraliçesi teyze çocukları, Bolşevik isyan başladığında İngiltere’den yardım istemiş, İngiltere de icabet edip 500 bin anzak askerini Çanakkale boğazına dayamışlar. Sonuç Malum…  Çarlık Rusya’sını hayatta tutamayan İngiltere Ukrayna’yı da kaybedip Polonya’yı Lenin işgal edince Karl Marx’ ın kehanetinin gerçekleşmesinden çok korkmuşlar. Komünizmi, Karadenizden boğazlardan aşağıya salmamaya çalışmışlar. Kendilerini Anadolu’da bir devlet kurdurup komünizme engel olaya mecbur hissetmişler.(Nurullah Aydın Gazi Üniversitesi)

Yunanlılar devlet olsalar güçleri yetmez demişler, Ermenilerin devlet olma geleneği yok, o halde mecburen Türklere devlet kurduralım demişler. Bunun için de iki temel şart ortaya atmışlar.

İki temel şart var. Öncelikler Komunizme engel olmak, ikincisi de, hilafetin kaldırılması… (Nurullah Aydın)

1921-22 yıllarında bu görüşmeler Naim Hayım ve Lord Curson ile İnönü arasında geçmiş…

Sonra Lozan görüşmeleri başlamış. Sonrası malum… 1923 -28 yılları arasındaki yasal düzenleme bu çerçevede Lozan anlaşmasına uygun olarak yapılmış, aksi mümkün mü?

 

1946 yılına kadar İngiltere Türkiye üzerindeki etkisini devam ettirip gelmiş. 2. Dünya savaşından sonra 1942 da Almanlara yenilme korkusu ile ABD den yardım alan İngiltere, ABD’yi Türkiye’ye 1946 da almak zorunda kalmış…

Bu yıllardan sonra çok partili sistem devam etmiş gelmiş.

 

1991 yılı dünyada komünizm in göçtüğü yıl…

1991 yılı koalisyon NATO güçlerinin körfez çıkartmasının olduğu yıl…

Komünizm göçünce Türkiye’nin Antikomünist görevi bitiyor. (141-142 maddeler)

ABD ve Koalisyon güçleri Körfeze yerleşince,  Türkiye’nin Laiklik önemi de ortadan kalkıyor. (163. Madde)  (Laiklikle körfez çıkartmasının ne alakası var denilebilir. Belki hilafet o yıllarda dünya petrollerinin %55 lik kısımının eski Osmanlı topraklarından sömürülmesinde zorluklar çıkarta bilirdi, Körfezden dünya petrollerinin %70 nin aktığı düşünülürse… Nitekim Lord Curson Hindistan valisi iken hilafetin Müslümanlar üzerindeki yaptırımını görmüştü.)

İngiltere başta olmak üzere, yani Batı, Lozan anlaşmasını oluşturan konjonktürün kalktığını gördüler.

Batıya göre, bindokuzyüzdoksanlı yıllarda, o halde “Türkiye’nin hayatta kalmasına gerek kalmadı, Türkiye’ye gerek kalmadı” fikri oluştu.  Türkiye’yi çökertici ekonomik reçeteler ve 2. Sevr haritaları ortalıklarda dolaşmaya başlıyor. 1993-2001 yıllarında uygulanan ekonomik politikalar ayrıca bu durumu destekliyor. Sadece Refah yol dönemi hariç.

Bu fikir, geçmişte Çekiç gücün görevi ve bugün de PYD ye olan ABD sevgisi ile devam ediyor.

 Sn Cumhurbaşkanımız bu durumu” –Ey ABD bizden yana mısınız, yoksa PYD den yana mısınız? “ “-Size nasıl güveneceğiz?” ile tespit ediyor. Belki de Mart 2003 de teskere bu güvensizlik nedeniyle reddedilmişti.

Tablo bu….

Şimdi ne olacak?….  devamı 29.02.2016 (Pazartesi) tarihinde yayınlanacaktır.

Efendim Şarkın ulemalarından Bediüzzaman Said-i Nursi ‘nin talebelerinden yüzlerce talebe yetiştiren muhterem Mehmet KIRKINCI hoca efendi vefat etmiştir. Allah’tan (C.C) rahmet diliyorum.

Gençlik yıllarımızda bizim fikir ve imanımızın oluşmasında Alanyalı rahmetli Prof. Mustafa Köseoğlu hoca çok büyük emek ve gayret sarf etmişti. Bizim üzerimizde hakları vardır. Mustafa hocanın değerli eşi (Halit Köseoğlu’nun annesi, Prof. Dr. İsmail Adak ve eski müsiad Genel Başkanı Natık Yarar Beylerin kayınvalidesi ) vefat etmiştir. Nur yüzlü teyzemize rahmet, kalanlara sağlık ve sabırlar niyaz ediyorum.

 

Kalın sağlıcakla…


 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner387

banner158

banner344

banner245

banner322

banner8

banner309

banner239